Nyitólap » 2012 » Január » 18 » Szegeden játszottak a vízilabdázók - 2012.01.17. (Gubu Zoltán)
Szegeden játszottak a vízilabdázók - 2012.01.17. (Gubu Zoltán)

A Vidék Bajnokság második fordulóját rendezték meg hétvégén Szegeden, melyen a Kiskunfélegyházi Vízilabda Egyesület tagjai, valamint a Térségi Sportiskola igazolt játékosai vettek részt. A félegyháziak a „kék” csoportba tartoznak, ahol 5 csapattal mérkőznek meg. A fordulókat havonta egyszer más-más településen tartják meg.
A 2000-es születésű vízilabdázók számára nemrég indult el a Vidék Bajnokság. E ligába 18 csapat nevezett, melyeket három csoportba osztották szét. A Kiskunfélegyházi Vízilabda Egyesület és a Kiskunfélegyházi Térségi Sportiskola játékosai a következő hónapokban a Békéscsaba, a Szabadka, a Nagyvárad, a Szeged és a Sátoraljaújhely együtteseivel játszanak körmérkőzéseket.
Görög Imre, a Kiskunfélegyházi Vízilabda Egyesület vezetője elmondta, a hétvégén nyolc versenyzője élete első mérkőzését játszotta. Közülük Szabó Dominik egyedüliként gólt is lőtt ellenfelének. A Vidék Bajnokság alapszakasza áprilisig tart. A következő fordulót Békéscsabán, a negyediket Szabadkán, míg az ötödiket Félegyházán rendezik meg. Az egyesület 14 és 17 év közötti játékosai eközben az OBII-es bajnokságban szerepelnek, ahol eddig három mérkőzésen vettek részt. E bajnokság a tapasztalatszerzés szempontjából fontos a fiatalok számára.

További képek és riport Imrebával:
Megtekintések száma: 278 | Hozzáadta: Imi | Helyezés: 0.0/0
«  Január 2012  »