Nyitólap » 2011 » December » 4 » Sikeres vízilabda emléktorna Félegyházán - 2011. július 4. (Hájas Sándor)
Sikeres vízilabda emléktorna Félegyházán - 2011. július 4. (Hájas Sándor)

A Kiskunfélegyházi Strandnapok keretében sikeresen rendezték meg a III. Mezei Zoltán Nemzetközi Gyermek Emléktornát. A fiatalon elhunyt kecskeméti vízilabdázó emlékére rendezett tornára négy egyesület fiataljai neveztek. (2011. 07. 04.)

A kiskunfélegyházi egyesület idén harmadik alkalommal rendezte meg a Mezei Zoltán emléktornát. A csapatokat és szurkolókat Kósz Zoltán köszöntötte. Az olimpiai bajnok arra biztatta a fiatal vízilabdázókat, hogy minél több célt tűzzenek ki maguk elé, birkózzanak meg minden kihívással és akkor az eredményesség sem maradhat el. Kósz Zoltán arról is szólt, hogy az utánpótlás nevelésben rendkívül fontos szerepe van a vidéki, kis egyesületeknek.
A házigazdák célja az volt, hogy a sportesemény a vízilabda utánpótlás fejlődését, a nemzetközi kapcsolatok erősítését szolgálja, miközben játéklehetőséget biztosít a fiatal tehetségeknek. A torna a félegyháziaknak egyúttal lehetőséget biztosított arra is, hogy a fiatal egyesület összegezze eddigi teljesítményét.
A versenyt meggyőző fölénnyel a KÓPÉ Leányfalu csapata nyerte a
Tatabánya, az Arad és a házigazda Kiskunfélegyháza előtt. A mérkőzéseket közmegelégedésre Wolf Péter vezette. A legjobb mezőnyjátékos Bozsik Ábel, a legjobb kapus Gesztesi Dávid volt. A gólkirályi címet Hubert Richárd érdemelte ki. A hazaiak legjobb teljesítményét Valastyán Milán nyújtotta.

Megtekintések száma: 351 | Hozzáadta: Imi | Helyezés: 0.0/0
«  December 2011  »